Je kunt je weer inschrijven voor de KNLTB Najaarscompetitie Padel die wordt gespeeld in september en oktober 2026.
Inschrijven voor de KNLTB Najaarscompetitie 2026 Padel is mogelijk tot en met 28 juni 2026.
Seniorenteams kunnen zich inschrijven voor een gemengde (genderneutrale) of dames- herencompetitie (nieuw op zaterdag en zondag!) op vrijdag, zaterdag of zondag (s.v.p. onderstaand WORD-(invul)formulier of PDF-formulier downloaden en opsturen naar [email protected]).
Welke teams en competitiesoorten kunnen worden ingeschreven staat in het inschrijfformulier, je kunt dit ook teruglezen via de website van de KNLTB. Inschrijven betekent niet automatisch deelname. Het aantal in te schrijven teams is gemaximeerd, afhankelijk van de speeldag. Bij over inschrijving van het aantal seniorenteams zal loting plaatsvinden.
Wat je moet weten over de KNLTB Najaarscompetitie 2026 Padel:
- Er wordt gespeeld op vijf speeldagen, zie ook het overzicht speeldata van de KNLTB.
- Op zowel vrijdag, zaterdag als zondag wordt er gespeeld in verschillende klassen. De indeling is op basis van eerder behaalde resultaten (clubrechten). Hier kán soms van worden afgeweken door de KNLTB, al dan niet op basis van een verzoek door de vereniging.
- Teams die zich inschrijven moeten rekening houden met een competitiebijdrage die afhankelijk is van het aantal thuiswedstrijden (ballen mogen de teams na afloop houden). De bijdrage varieert van € 70,= tot € 125,= per team.
- Ieder team kan ingedeeld worden voor kantine coördinatie-/ opruimdienst. Soms is het nodig dat teams die thuisspelen (deels) zelf de bardienst voor hun rekening moeten nemen of in geval er wel een (krappe) bardienstbezetting aanwezig is, deze de helpende hand bieden. Ook kunnen teams worden ingedeeld om op bepaalde competitiedagen de kantine te openen of af te sluiten. Alle captains worden geautoriseerd voor toegang tot de kantine tijdens de competitieperiode.
- Het is goed om te weten dat inhaaldagen bedoeld zijn als uitwijkmogelijkheid indien niet gespeeld kan worden door slechte weersomstandigheden. Het is niet de bedoeling dat je deze dagen gebruikt om een wedstrijd te verplaatsen omdat onvoldoende spelers beschikbaar zijn. In een dergelijk geval probeer je eerst invallers te regelen en als dat niet lukt probeer je in overleg met de tegenstander een ander moment te kiezen. Daarbij is het uitgangspunt van de KNLTB dat dat vóór of na de werkelijke speeldag is en in ieder geval voor de laatste speeldag (is niet inhaaldag).
- De KNLTB hanteert een streng boetesysteem, bijvoorbeeld:
- Teams die zich terugtrekken uit de competitie betalen een boete van € 115 of € 225 (als indeling al bekend is) aan de KNLTB.
- Teams die een wedstrijd niet op komen dagen betalen een boete van € 90 aan de KNLTB.
- Inschrijven betekent niet automatisch deelname. Het aantal in te schrijven teams is gemaximeerd.
- Vrijdagavond maximaal 6 teams
- Zaterdag maximaal 12 teams, waarbij de jeugdteams automatisch voorrang krijgen.
- Zondag maximaal 12 teams, waarbij de jeugdteams automatisch voorrang krijgen.
- Indien loting noodzakelijk is als gevolg van overinschrijving voor een bepaalde speeldag (bijvoorbeeld meer dan 6 teams op vrijdagavond), worden de volgende uitgangspunten gehanteerd:
- Teams bestaan uit minimaal 5 spelers.
- Spelers doen minimaal drie keer mee in het team.
- De TC informeert betrokken captains over een eventuele loting, die zal plaatsvinden op woensdag 1 juli 2026 donderdag 2 juli om 19.30 uur in de kantine van Tautenburg.
- Teams die in de najaarscompetitie van 2025 uitgeloot waren hebben in 2026 voorrang bij de indeling van de competitieteams, mits het team voor tenminste 75% uit dezelfde spelers bestaat.
NB: Vanaf 2027 komt deze de voorrangsregel voor uitgelote teams te vervallen. Dit betekent dat teams die voor 2026 uitgeloot worden, voor 2027 weer gewoon mee moeten loten.
- Het is niet toegestaan om je in meerdere padelteams in te schrijven. Het is eventueel wel mogelijk om in te vallen in een ander team, mits dit niet op dezelfde speeldag is.
- Leden die bij Tautenburg staan ingeschreven als Competitielid hebben geen speelrecht in competities waarvoor geloot moeten worden.
- Meer informatie via [email protected].